Seminář ČSVE 10. – 11. 11. 2015 v Hnanicích

Prezentace ke stažení

 

Pro letošní, již 7. ročník Semináře ČSVE, který se uskutečníl ve dnech 10. – 11. listopadu, jsme zvolili příjemné prostředí hotelu Vinice Hnanice nedaleko hranic s Rakouskem, zůstali jsme tedy věrni jihomoravským vinařským oblastem.

Za úspěšné konání letošního semináře, který se může pochlubit plným konferenčním sálem a dle reakcí i spokojenými účastníky, vděčíme také partnerům této akce, kterým bychom rádi ještě jednou tímto poděkovali za jejich podporu.

 

 

Na samém úvodu semináře uvítal přítomné předseda ČSVE Michal Janeček a svojí prezentací zahájil úvodní blok, zaměřený především na aktuální situaci a podmínky oboru, vypsání výkupních cen a chystaných legislativních změn. Podrobně nás do problematiky připravovaných zákonných změn uvedl svojí prezentací místopředseda ČSVE a současně předseda Komory OZE Štěpán Chalupa. Očekávané informace ke žhavému tématu výkupních cen pak zazněly z úst místopředsedy Energetického regulačního úřadu a ředitel sekce podporovaných zdrojů energie ERÚ Martina Laštůvky. Na toto téma navázala následně prezentace Pavla Douchy a Luďka Šikoly z advokátní kanceláře Doucha Šikola advokáti a neméně zajímavým příspěvkem pak seminář doplnili o zahraniční zkušenosti svojí prezentací s názvem “Podpora pro komunitní projekty větrných elektráren“ pánové z Hnutí Duha -Martin Mikeska a Jan Šrytr. Tyto dopolední příspěvky vyvolaly vlnu diskuzí, proto ještě před obědovou přestávkou následoval volný diskuzní panel, kde Štěpán Chalupa požádal o reakce všech doposud přednášejících k dané problematice a odpovědi na dotazy publika. V odpoledním bloku nám dlouhodobý partner ČSVE a současně její člen, společnost Amper Market a.s. představila novinky v možnostech obchodování s elektřinou. Komerční banka, která rovněž dlouhodobě podporuje aktivity ČSVE, pak účastníkům semináře přinesla nové informace ohledně nabízených produktů financování. Díky pak patří také advokátní společnosti Frand Bold Advokáti s.r.o., která kromě významného partnerství ČSVE a rovněž dlouhodobého členství přehledně shrnula přednáškou pana Jiřího Nezhyby problematiku aktuálních změn týkajících se oboru z pohledu stavebního práva a územního plánování. Další partner semináře, firma VESTAS pak představila svoji inovativní produktovou řadu větrných elektráren platformy 3MW a nový produkt V136, který byl letos poprvé prezentován na veletrhu v německém Husumu. Neméně zajímavým tématem pak byl příspěvek Davida Hansliana z Ústavu fyziky atmosféry AV ČR, který se podrobně zabýval vysvětlením smysluplnosti a využitelnosti větrné energetiky v ČR, a to z různých úhlů pohledu. Letos jsme měli možnost přivítat mezi přednášejícími i nového zahraničního hosta z rakouské větrné asociace, pana Martina Fliegenschnee-Jaksche, který se s účastníky semináře podělil o zkušenosti s větrnou energetikou v Rakousku. Aktuálně projednávaný a schvalovaný model aukcí v Německu nám pak detailně přiblížil ve své velmi zajímavé prezentaci Marek Pokorný z firmy Ostwind – Max Bögl, jehož prezentace ukončila formální část letošního semináře.

Hotel Vinice Hnanice nám svým moderním pojetím vnuknul myšlenku zvolit malinko odlišný večerní program, než na který jsme byli doposud zvyklí. Při večerním posezení ve vyhlídkové restauraci nám k degustaci vína místo cimbálové muziky tentokrát zněly tóny netradiční a „undergroundové“ hudby Zdeňka Bíny s jeho doprovodnou skupinou, která atraktivně ozvláštnila večerní diskuzní atmosféru.

Pevně věříme, že i letos se nám podařilo vyhovět představám účastníků semináře a že získané informace i následné neformální večerní posezení a neformální program druhého dne spojený s procházkou na nedalekou unikátní vinici Šobes splnily jejich očekávání a budou důvodem pro návštěvu semináře v příštím roce.

Všem účastníkům a především partnerům děkujeme!

 

Pozvánka – prohlédněte si program Semináře

 

Fotky:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

» Více informací naleznete v přiloženém souboru – pro stažení souboru klikněte na ikonu vedle nadpisu článku nebo klikněte zde.

Akce
Partneři