Světové banky banky mění energetickou úvěrovou politiku – financují obnovitelné zdroje, zastavují financování uhlí

Evropská investiční banká (EIB) změnila svou energetickou úvěrovou politiku - zaměří se na financování energetické účinnosti, obnovitelných zdrojů energie, energetických sítí i související výzkum a inovace. EIB je nyní v souladu s jinými mezinárodními finančními institucemi jako je Světová banka, která nedávno oznámila, že bude financovat uhelné elektrárny pouze v "výjimečných případech". Banky se přibližují cíli EU jako je snižování uhlíkových emisí nejméně o 20% do roku 2020 a o 80-95% do roku 2050.

 

Evropská větrná asociace (EWEA) v této souvislosti upozorňuje na to, že retro-aktivní změny podpůrných mechanismů souvisejících s cílem EU 2030 v mnoha členských státech, spolu s nedostatkem dlouhodobé jistoty pro rozvoj OZE, zvyšuje náklady a komplikuje zapojení veřejných bank v oblasti financování obnovitelných zdrojů energie. EWEA naopak velmi vítá oznámení, že 90% finančních prostředků Evropské investiční banky (EIB) půjde na obnovitelné zdroje energie.
 

Více na: http://www.ewea.org/blog/2013/07/new-energy-policy-from-european-investment-bank-welcomed/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+EWEABlog+%28EWEA+Blog%29 http://www.eib.org/about/press/2013/2013-115-european-investment-bank-to-reinforce-support-for-renewable-and-energy-efficiency-investment-across-europe.htm
Partneři